Profesyonel Model1 Kontrol Ünitesi
1 Dahili Siren
1 Dış Ünite
1 Hareket Detektörü
1 Manyetik Kontak
1 Yangın Sensörü
1 Gaz Sensörü
1 Otomatik Emniyet Kelepçesi
2 Kumanda
1 Kablosuz Priz


Kontrol Ünitesi

Kontrol Ünitesi tüm sistemin beyni vazifesini görüp, bütün sistem birimlerinin tanıtılıp yönetildiği, sistemin fonksiyonlarını idare ve kontrol eden ana elemandır. Kontrol Ünitesine istenildiği taktirde SIM kart takılabilmektedir. Bu sayede, yetkisiz giriş ve acil durumlarda, kullanıcının cep telefonuna SMS gönderilebilmektedir.

Otomatik Emniyet Kelepçesi

Sisteme tanımlanmış uzaktan kumanda ile açılıp kapatılabilen, hane sahibi evde olsun ya da olmasın; yetkisiz kişinin mekana girmesine engel olan, aynı zamanda alarmın çalmasını sağlayan sistem elemanıdır.

Dahili Siren (Alarm)

Yetkisiz giriş teşebbüslerinde, yangın, gaz kaçağı gibi acil durumları algılayan sensörlerden gelen uyarıya göre sesli ikaz veren sistem elemanıdır.

Uzaktan Kumanda

Kopyalanamaz ve şifreli bir şekilde Kontrol Ünitesine tanıtılabilmektedir. Emniyet Kelepçesinin yetkili olarak açılıp kapanmasını ve alarmın susturulmasını sağlayan elemandır.

Manyetik Switch

Kapının açık ve kapalı konumunu algılayan sistem elemanıdır.

Pencere Detektörü

Yetkisiz kişilerin pencereyi veya camı kırarak girmesiyle aktif olan ve alarm sistemini devreye sokan elemandır.

Dış Ünite

Kapı dışına monte edilen, hane içerisinde STOPLAN Güvenlik Sisteminin bulunduğunu belirtmekte kullanılan ve acil durumlardan gelen uyarıya göre sesli ve ışıklı ikaz veren caydırıcı sistem elemanıdır.

Yangın Sensörü

Yangın durumunu algılayan ve alarmın verilmesini sağlayan sistem elemanıdır.

Gaz Sensörü

Gaz kaçağını algılayan ve alarmın verilmesini sağlayan sistem elemanıdır.

Pır (Hareket) Dedektörü

Muhtelif özelliklerde kablosuz RF ile yetkisiz hareket durumunda alarm verdiren elemandır. Mekan sahiplerinin konutlarında rahatça dolaşabilmeleri için istenildiği zaman devre dışında bırakılabilme özelliğine sahiptir.

Kablosuz Piriz

Cep telefonundan gönderilen kapatma ve açma mesajları ile kendisine entegre edilen elektronik sistemleri (ütü,soba,kombi v.b) açmak ve kapamak için kullanılan sistem elemanıdır. Unutulan elektrik sobasının kapanması ve istenilen zamanda kombiyi açıp kapamak örnek verilebilir.